Rok 2020 zagrał nam wszystkim na nosie, spłatał figla i wielu pozmieniał szyki misternie układanych planów, nie tylko zawodowych. Ale to właśnie dzięki niemu odkryliśmy uśpione przez konformizm talenty.  Rok VUCA  wymusił zdobycie nowych kompetencji, pokazał niezauważane wcześniej możliwości.

 

Wdzięczni za lekcję pokory i wiarę w możliwości wkraczamy w nową odsłonę nieuniknionej, ale stabilnej zmiany,  która motywuje do działania, pobudza kreatywność, inspiruje.

 

Raporty Randstad czy Devire jasno wskazują, że pokłosiem impasu gospodarczego będą stagnacja i recesja. 73% pracodawców postara się utrzymać zatrudnienie na tym samym poziomie, 8% firm planuje redukcje zatrudnienia, a jedynie 43 % firm utrzymuje kondycję firm jako stabilną.

 

Zarządzanie ryzykiem, które stało się nową kompetencją, pokazuje jak ważna jest szersza perspektywa postrzegania zjawisk społeczno-gospodarczych oraz jak istotna jest analiza i wyciąganie wniosków, które wskazują, iż w wyniku stagnacji czy recesji kreowane są nowe dziedziny przemysłu, rozwiązania technologiczne czy wręcz stanowiska pracy.

 

Zmiana spojrzenia na produkt, kanał dotarcia do Klienta, rodzaj komunikacji czy forma samego komunikatu przechodzą ogromną transformację. Potrzeby odbiorcy, ścieżka zakupowa a nawet postrzeganie samego produktu wymuszają wypracowanie nowych zachowań, umiejętności i kompetencji.

 

Komunikacja zdalna wzmacnia uważność na sygnały, uwypukla symbolikę warstwy słownej, zastępuje realne zachowania i przekaz niewerbalny, które dopełniało sensu a nawet nadawało nowe znaczenie.

 

Trendem tego roku będzie towarzyszenie innowacyjnym rozwiązaniom poprzez wykształcenie nowych kompetencji, uchwycenie niezbędnych zachowań i eksplorowanie talentów.

 

Doskonałym wsparciem w tym trendzie 2021 roku jest wgląd w kompetencje i skalibrowanie nowych zachowań, dzięki którym ewolucja kierunków zmian będzie nie tylko możliwa ale zapewni realizację hipotez szacowanych ryzyk i pozwoli wyjść z impasu.

 

Audyt kompetencji jest ogromną szansą dla sił sprzedaży w zrozumieniu zaistniałych zmian w podejściu do całego procesu sprzedaży. Będzie stanowić niezbędne narzędzie do nakreślenia wymaganych postaw, wpłynie na wartości indywidualne i stworzy zupełnie nowy model kompetencyjny w świadomych i uważnych na potrzeby klientów organizacjach.

 

Executive & Friends, jako jedyny w regionie CEE Certyfikowany Partner amerykańskiej firmy PSI, oferuje wysokiej jakości narzędzie psychometryczne, mierzące stopień dopasowania kompetencji do wymagań nowej rzeczywistości – Caliper Profile.

 

Caliper Profile wspiera firmy w dopasowaniu obecnych i przyszłych pracowników do ról zawodowych. Unikalna interaktywna platforma online Caliper Analytics umożliwia porównywanie wyników poszczególnych osób i całych zespołów. Opieramy na nim usługę Assessment, na którą decydują się firmy obawiające się kosztownych pomyłek przy zatrudnianiu, awansowaniu, przesunięciach bądź definiowaniu roli zawodowej.

 

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji o możliwościach zastosowaniach Caliper Profile.

 

Agnieszka Musiał-Terlecka, Partner w Executive & Friends, CEO w HR INSTITUTE

1 comment

  • Klaudia

    Inspirujący tekst!

    Odpowiedz

Leave a comment